header
header-bg

9. – 12. 10. 2019
Pistoriho palác, Bratislava & Kino Mier, Modra
vstup voľný

9.10. I Streda I Bratislava

Pistoriho palác

17:00 Petra Fornayová: Extravagancia / videoinštalácia / performance

17:00 Jana Bodnárová / videoinštalácia

18:00 Otvorenie festivalu a vyhlásenie laureáta 1. ročníka národnej ceny za poéziu Zlatá vlna 2019 / ceremoniál

18:30 Anne Carson & Robert Currie / performance

19:30 Literárny zjazd: Cornelia Hülmbauer, Andrea Salajová, Marián Milčák, Dana Podracká, Michael Donhauser

21:00 Požoň sentimental: Najväčšie údery / koncert

23:00 Otváracia afterparty

10.10. I Štvrtok I Bratislava

Gymnázium Novohradská

10:00 Diskusný slalom: James Sutherland-Smith, Márió Z. Nemes / SPRIEVODNÝ PROGRAM

 

Pistoriho palác

15:00 Workshop LITA o autorskom práve / SPRIEVODNÝ PROGRAM / REGISTRÁCIA VOPRED NUTNÁ

17:00 Petra Fornayová: Extravagancia / videoinštalácia / performance

17:00 Jana Bodnárová / videoinštalácia

17:30 Michal Hvorecký / autorské čítanie a diskusia

18:00 Petra Hůlová / autorské čítanie a diskusia

18:30 Ľudmila Machová & Lucia Veselá: Hľadanie spojenia / performance

19:00 Literárny zjazd: Márió Z. Nemes, Piotr Macierzyński, James Sutherland-Smith, Rudolf Jurolek, Marie Iljašenko

21:00 mimoOs & Priekopník Veverička: Millennial Magic Mirror / tanečno-hudobná performance

22:00 Afterparty

11.10. I Piatok I Bratislava

Gymnázium Metodova

10:00 Diskusný slalom: Andrea Salajová / SPRIEVODNÝ PROGRAM

 

FiF Univerzity Komenského, Katedra slovanských filológií

10:00 Diskusný slalom: Miroslav Micanović, Senko Karuza, Uroš Prah; moderuje Zvonko Taneski  / SPRIEVODNÝ PROGRAM

 

Pistoriho palác

17:00 Petra Fornayová: Extravagancia / videoinštalácia / performance

17:00 Jana Bodnárová / videoinštalácia

17:00 Diskusný slalom: Rozstaje.art (Alexander Horák, Veronika Gogola, Aron Zoldy) / prednáška, diskusia

18:00 Vyhlásenie výsledkov súťaže Básne SK/CZ 2019 / ceremoniál

18:30 Luljeta Lleshanaku / autorské čítanie a diskusia

19:00 Literárny zjazd: Uroš Prah, Barbara Klicka, Senko Karuza, Miroslav Micanović

20:00 Nóra Ružičková & Marianna Mlynárčiková: ← a b c → / performance

21:00 Beyuz DJ set / afterparty

 

Predajné stánky (streda – piatok vždy od 17:00): Vlna/Drewo a srd., KK Bagala, Modrý Peter, Literárna bašta, Skalná ruža, FACE, Asociácia kultúrnych časopisov, Post Bellum

12.10. I Sobota I Modra

Kino Mier

16:00 Diskusný slalom: Post Bellum – Sloboda tvorby v 20. a 21. storočí

17:30 Literárny zjazd: Luljeta Lleshanaku, Milo Janáč, Vanda Rozenbergová, Miroslav Micanović, Senko Karuza

19:00 Osamelí bežci / premietanie filmu

20:30 Diskusný slalom: Ivan Štrpka / diskusia

21:00 Queer Jane / koncert

 

Zmena programu vyhradená.